Na co se mě nejčastěji ptáte - ŠPERKY Z MATEŘSKÉHO MLÉKA

1. JAK SI OBJEDNAT ŠPERK Z MM?

Pokud se vám líbí nějaký typ šperku, který máme na eshopu, tak si ho jednoduše objednejte a pošlete nám v dohledné době 15ml vašeho mateřského mléka na adresu, kterou si vyberete v odrážce "kontakt" tady na webu. Pokud se vám nepodaří zaslat již zmíněných 15 ml mléka, nevadí, minimální množství je však 2 až 3 ml!

2. MRAŽENÉ NEBO ČERSTVÉ?

Je to úplně jedno, takové jaké máte. Klidně může být z mrazáku nebo čerstvě odsáté. Záleží na vás. Zmražené mléko může být i několik let staré a je stále vhodné do šperku. Pro výrobu šperku už nemusí mít nutně konzumační kvalitu. Může být klidně i pár dní v lednici. Nepasterizovaná mléka mají skvělou vlastnost, umí oddělit tuk od tekutiny, tím pádem "se zakonzervují". Říká se tomu tuková zátka. Díky tomu vydrží i několikadenní transport třeba ze zahraničí. My mléko promícháme a tuk se s tekutinou znovu spojí.

3. KOLIK MM JE NA ŠPERK POTŘEBA?

Jestliže se vám podaří odsát, nebo vylovit z mrazáku 15ml, je to skvělé. Právě takové množství potřebujeme k pohodlné konzervaci vašeho mm. Víme, že i těch 15ml může být někdy problém. Pokud je váš mrazák prázdný a nepodaří se vám odsát ani během několika dní 15ml. Netrapte se! MM lze nastavit vodou. K tomu používáme křišťálovou vodu. Vy nám zkrátka pošlete tolik mm, kolik můžete a my si ho "donastavíme" dle potřeby.

4. KAM MÁM MLÉKO ODESLAT?

Zašlete jej na adresu v kontaktech. Můžete také zaslat přes Zásilkovnu (COOP Jednota, Komenského 1734, 686 03 Staré Město), kvůli flexibilitě vyzvednutí balíčků a také větší spolehlivosti této služby. Pokud ale nemáte možnost využít Zásilkovnu a musíte mléko odeslat Českou poštou, prosíme posílejte balíček doporučeně! 

5. JAK MÁM MM, PŘÍPADNĚ VLÁSKY, ZABALIT?

Pro mm je ideální zakoupit plastovou zkumavku v lékárně. MM prosíme opatřete jmenovkou!  

Vlásky buď vložte do malého sáčku, nebo sepněte sponkou, případně dejte do gumičky. A také prosím opatřete vaším celým jménem! Vlásků stačí malinko, pokud ale máte specifickou představu, co z nich chcete vytvořit - třeba srdíčko, nebo písmenko, budeme rádi, když jich budeme mít k dispozici víc. Cca 3 cm.

6. CO SE STANE SE ZBYLÝM MM, KTERÉ NEPOUŽIJETE?

Mléko je tak vzácná komodita, že by bylo škoda jej jen tak vyhodit. Proto mm které usušíme a nepoužijeme, archivujeme po dobu cca osmnácti měsíců. Pokud si budete chtít v budoucnu objednat další šperk, bude to o to jednoduší a razantně se zkrátí vaše čekání na hotový výrobek:) 

Vaše objednávka bude uschována pod číslem objednávky a vašimi iniciály. Se zpracovaným mlékem u nás uschováváme i zbytek vlásků, zeminy, květin,... Co se týče popela, ten který nevyužijeme do šperku, odesíláme zpět příjemci s hotovým šperkem.

7. KOLIK ŠPERKŮ JE MOŽNÉ Z 15ML VYROBIT?

Záleží samozřejmě na velikosti, ale cca 8-10ks.

8. JAK RYCHLE BUDE ŠPERK HOTOVÝ?

Vyrobit šperk z mm je dlouhý proces. Zejména v zimě, kdy mm déle schne. MM se musí zakonzervovat, poté vysušit, rozdrtit, vytvrdit. Mléka necháváme vyschnout přirozeně na vzduchu, aby byla zachována jejich barva a kvalita. Na výrobu tedy potřebujeme cca 8 - 10 týdnů. Pokud ale na šperk spěcháte, neváhejte nám napsat a domluvíme se, zda je reálné váš šperk vyrobit prioritně.

9. ZEŽLOUTNE MI ŠPERK?

Žloutnutí šperků může způsobit jejich intenzivní vystavování přímému slunci. Proto používáme speciální českou pryskyřici s dlouhodobou UV ochranou proti žloutnutí. Snažíme se tak změnu barvy eliminovat. Nikdo na světě, ale nemá šperky s mm tolik let, abych mohl tvrdit, že ví, co udělají za půl století. My ale věříme, že při správném zacházení vydrží velmi dlouho krásné.

Se šperky se nesluňte, vyhýbejte se chemikáliím, parfémům, nebo vodě, obzvlášť té mořské. To platí koneckonců u všech šperků. Jak pečovat o šperky si můžete přečíst v samostatném odkazu na našich stránkách.

10. MŮŽE BÝT STEJNÝ ŠPERK, JAKO NA VÁMI ZASLANÉ FOTCE?

Pokusíme se co nejvíce vašemu požadavku přiblížit, ale musíte brát v potaz, že s každým vláskem se jinak pracuje. Každé mlíčko má jiný odstín. Nikdy to nemůže vypadat přesně jako předloha, ale o tom to je. Je to vaše, je to originální, nikdy nevznikne kopie vašeho předmětu.
Vše je tvořeno ručně, s láskou a respektem. Drobné nedokonalosti nejsou chyby, ale znaky ruční práce a originality.

11. MŮŽEME VÁM ZASLAT POSLEDNÍ MLÉKO NEBO JINÉ OSOBNÍ PRVKY?  

Prosíme, NEPOSÍLEJTE nám nic, co nemůžete nahradit!!! Nemůžeme nést odpovědnost za jakékoli osobní prvky, které se mohou během přepravy ztratit nebo poškodit.

12. JE MOŽNÁ ZÁMĚNA MM?

Ne. Každé mateřské mléko a vlásky, nebo květiny, které nám pošlete, dostanou své číslo podle objednávky a navíc jsou označeny jménem. Nikdy neděláme více šperků najednou, ale věnujeme se pouze jediné zakázce. Tím je vyloučeno, že se stane záměna mm.
Baby hand